Mějme úsměv na lících, sejdeme se v Bohnicích.
Kopírovat pouze se zdrojem!!

Srpen 2015

Smečka - 1 Smečka

6. srpna 2015 v 13:13 | Kumii |  Smečka
Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno - včetně svého života. Stojí však zakázaná láska za takovou oběť? Co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat?

Autor: Andrea Cremerová
Počet stran: 398Úryvek:
"Callo," oslovil mě naléhavě. "Proč pořád říkáš ,my´?"
"Ren a já jsme vůdci naší generace. Tu novou smečku povedeme spolu."
Zamračil se. "Tomu nerozumím."
Zrudly mi tváře, začala jsem si pohrávat s copem. "Co víš o vlcích?"
"No, jsou to takoví větší a silnější psi?" Zbledl, když jsem se zatvářila zlověstně. "Promiň, nevím o nich nic."
" Dobře." Přemýšlela jsem, jak mu to srozumitelně vysvětlit. "Naše sociální pouta jsou hodně silná a všechno se točí kolem věrnosti vůdci. Vůdce a vůdkyně se spáří a vládnou své smečce. Každý vůdce má zástupce. Já mám Bryn, Ren má Daxe. Zbytek smečky poslouchá naše rozkazy. Díky pevným citovým vazbám jsme hodně silní, což je u bojovníků nutné. O to líp můžeme plnit své povinnosti vůči Strážcům." Suše jsem se usmála. "Proto ti asi připomínáme gang."
Nezasmál se. "No a jak došlo na to, že jste se rozhodli založitu tu novou smečku?"
"My ne. Jedině strážci můžou nařídit vytvoření nové smečky."
"Vždyť jsi právě říkala, že se vůdce a vůdkyně spáří a vytvoří novou smečku."
Přikývla jsem. Musím mu to říct, měl by to vědět. Ale nechtělo se mi. Byla jsem si jistá, že jakmile se to dozví, přestane se mě dotýkat. Najednou jsem v sobě cítila velkou prázdnotu.